top of page

Методична проблема:

"Формування навичок самостійної і дослідницької роботи учнів шляхом
аналізу історичних документів"

          Активізації мислення, оволодінню навичкам дослідницької роботи сприяє робота з різноманітними історичними джерелами: документальними, візуальними, речовими.

         Актуальність визначення напряму і зумовила вибір проблеми. над якою я працюю. Намагаюся в своїй педагогічній діяльності навчити учнів використовувати різні історичні джерела, критично їх осмислювати.

         Розвиток навичок роботи з документами починаю з 5-го класу. Спочатку учні повинні знати, що означає аналізувати історичний документ, як розуміти його суть, значення, які існують етапи роботи з текстом. Розробила пам’ятки «Як працювати з текстом історичного джерела».

        Період підліткового віку є найбільш сприятливим для розвитку мислення. Тут діти уже самостійно роблять аналіз історичних джерел: виділяють головне, порівнюють історичні джерела. роблять висновки.

     У старшій школі самостійна і дослідницька робота з фактами вдосконалюється, історичний матеріал вимагає більше пізнавальної і розумової діяльності учнів, критичного ставлення до тексту, самостійного творчого застосування знань.

      У своїй практиці використовую історичні джерела на різних етапах уроку: для мотивації, для активізації розумової діяльності, для засвоєння учнями навичок дослідницької роботи.

   Вважаю доцільним використання історичних джерел на уроках тематичного оцінювання. Робота з фрагментами історичних джерел розвиває вміння аналізувати інформацію, застосовувати знання в змінених ситуаціях, самостійно висловлювати власне ставлення до їх змісту, досліджувати цей зміст, формує навички критичного мислення.

     Досвід організації самостійної і дослідницької роботи на уроках дає певні позитивні результати.

Шляхи реалізації  педагогічного досвіду

Спілкування з колегами

... організація різних видів діяльності учнів з метою формування в учнів надпредметних та історичних компетентностей.

    За своїм змістом позакласна робота має пізнання історичного минулого і сучасності, сприяє поглибленню знань учнів з історії, розвитку їх різноманітних інтересів і здібностей, формування гармонійно розвиненої особистості.
 

Форми позакласної роботи:

   * фронтальна –  віртуальні екскурсії, експедиції, пізнавальні вікторини,  олімпіади,  зустрічі, бібліотечні уроки;  

   * групова - видання стіннівок, бюлетенів, створення презентацій, вивчення рукописних історичних документів;

  * індивідуальна -  читання краєзнавчої, історичної та народознавчої літератури, опрацювання архівних документів, підготовка рефератів, повідомлень, доповідей, складання маршрутів екскурсій та походів, запис спогадів учасників та очевидців історичних подій, опис пам’яток.

Проблема методичного об'єднання учителів суспільствознавчих дисциплін: «Формування історичних знань, правової культури, розвиток історичного мислення учнів, вироблення навичок правосвідомості учнівської молоді»

"На паралельних дорогах прав та обов'язків" (07.12.-11.12.2015)

Позакласна робота

Предметний тиждень

участь у засіданнях районного методичного об'єднання учителів історії

"Історія - це роман. автор якого народ" (тиждень історії, 02.02-06.02.2015)

 

"На терезах Феміди"
(тиждень правознавства
08.12-12.12.2014)

 

"Історія мого життя - це частина історії моєї Батьківщини"

(тиждень історії 10.02-14.02.2013)

 

"На перехресті прав та обов'язків" (тиждень правознавства

24.02-28.02.2013)

bottom of page